All  

Store Banner Desktop

Store Banner Mobile

Primary tabs

Wyprawa do dżungli Cały Film

Wyprawa do Dżungli to amerykański film przygodowy i fantasy z 2021 roku, wyreżyserowany przez Jaume'a Colleta-Serrę i oparty na scenariuszu autorstwa Glenna Ficarry, Johna Requa oraz Michaela Greena. Film jest adaptacją popularnej atrakcji parku rozrywki Walta Disneya. Produkcją zajęło się Walt Disney Pictures, a w obsadzie znaleźli się tacy aktorzy jak Dwayne Johnson, Emily Blunt, Édgar Ramírez, Jack Whitehall, Jesse Plemons i Paul Giamatti. Akcja filmu to alternatywna historia opowiadająca o kapitanie małej łodzi rzecznej, który zabiera naukowca i jej brata w podróż przez dżunglę w poszukiwaniu Drzewa Życia, rywalizując z niemiecką ekspedycją i przeklętymi konkwistadorami.

Pierwsze plany filmu fabularnego opartego na przejażdżce Wyprawa do Dżungli pojawiły się już w 2004 roku, jednak projekt pozostawał uśpiony aż do 2011 roku. Oryginalna wersja upadła, ale w 2015 roku dołączył do niego Dwayne Johnson, a Emily Blunt oraz reszta obsady dołączyli w 2018 roku w odnowionej wersji. Filmowanie odbyło się na Hawajach i w Georgii od maja do września tego samego roku. Muzykę skomponował James Newton Howard.

Po roku postprodukcji i kolejnym opóźnieniu spowodowanym pandemią COVID-19, Wyprawa do Dżungli został w końcu wydany w Stanach Zjednoczonych 30 lipca 2021 roku, jednocześnie w kinach i cyfrowo za pośrednictwem Disney+ z opcją Premier Access. Film otrzymał mieszane recenzje krytyków filmowych i zarobił 221 milionów dolarów na całym świecie, przy budżecie produkcyjnym wynoszącym 200 milionów dolarów. Ponadto, w ciągu pierwszych 30 dni premiery Premier Access, film zarobił 66 milionów dolarów, co dało łączne przychody nieco poniżej 300 milionów dolarów. W chwili obecnej trwają prace nad kontynuacją, w której Dwayne Johnson i Emily Blunt ponownie wcielą się w swoje role.

Wyprawa do Dżungli Cały film https://vider.online/gdzie-obejrzec/wyprawa-do-dzungli/

History

Member for
1 year 4 months
Opt-in to Ancient Origins Newsletter (AC): 
No